Ievads un mans stāsts

Pelna interneta ar foto plans

Peļņa internetā ar foto – mīts vai patiesība?

Peļņa internetā fotobankās – mīts vai patiesība? Par peļņu internetā ir dzirdētas daudzas lietas, bet parasti šāda veida peļņa tiek uzlūkota ar zināmu skepsi. Intereses pēc meklētajā ievadīju “peļņa internetā” un arī tur neko noderīgu īsti nevarēju atrast (vismaz pirmajā Google meklētāja lappusē nekā nebija…)

Kā nopelnīt internetā naudu?

Peļņa ar foto pārdošanu!

Šajā blogā vēlos pastāstīt par savu pieredzi pārdodot fotogrāfijas fotobankās. Šis blogs visticamāk nav piemērots cilvēkiem, kuri jau ilgus gadus ir darbojušies šajā nozarē, kā arī cilvēkiem, kuri nodarbojas ar foto profesionāli. Šis blogs būs vairāk domāts tādiem pašiem cilvēkiem kā es:

Man patīk fotografēt.

Man patīk labas fotogrāfijas.

(smelties iedvesmu un aplūkot labas fotogrāfijas varat  šeit World Photography Organisation)

Ir patīkami ja kāds ir gatavs maksāt par tavu fotogrāfiju!

( cik daudz var nopelnīt un kāds darbs jāiegulda –  viens no pasaulē pelnošākajiem microstock  fotogrāfiem).

Tāpēc ja esi ieinteresēts – ejam tālāk!

Protams, papildus motīvs uzsākt darbību fotobankās ir papildus peļņas gūšana, bet uzreiz rodas jautājums – cik tad īsti var nopelnīt?

(Nelielu ieskatu par peļņas iespējām vari aplūkot šajā bloga ierakstā – Cik var nopelnīt par vienu pārdotu fotogrāfiju? )

Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes un viss ir atkarīgs no ieguldītā darba.

Ja kāds sagaida to, ka tas viss būs ļoti vienkārši un nauda “nu tik ripos bankas kontā”, tad tā nav. Vislabāk to raksturo šāds teiciens – “Ieguldi darbu un laiku tagad un saņem atlīdzību vēlāk” (teiciens aizgūts no Pat Flynn).

Kā to saprast?

Iespējams, Tev nāksies pavadīt visas brīvdienas fotografējot, apstrādājot fotogrāfijas, domājot par atslēgas vārdiem aprakstiem u.c., bet toties nākamajā rītā pamostoties un pārbaudot savu kontu kādā no fotobankām redzēsi reālu peļņu (manā gadījumā vienas dienas laikā lielākā peļņa ir bijusi 35 ASV dolāri)!

Interesanti, bet tieši šodien (šo es rakstīju 30.novembrī) man nopirka divas bildes, kas deva kopumā 18.13 ASV dolāru lielu atlīdzību:

Fotogrāfijas no 2015.gada, 11.novembraTātad – ja esi ieinteresēts, un vēlies uzzināt ko vairāk par manu pieredzi vari sekot Facebook lapai “Fotobankas Skola”, Twitter vai ik pa laikam iegriezties www.fotobankasskola.lv !

Mans stāsts un peļņa internetā ar foto

Pirmo reizi par fotobankām dzirdēju tālajā 2005.gadā, bet atsāku savu darbību 10 gadus vēlāk, jeb 2015. gadā. Laikam būs jāpiekrīt teicienam – “Visam savs laiks!”

Tajos laikos mana kamera bija parasts “ziepjutrauks”, manam telefonam nebija kameras vispār un nebija arī ticības saviem spēkiem un savām spējām. Vēl šobrīd atceros pirmo reizi, kad ielādēju 30 fotogrāfijas no kurām pieņēma divas. Viena no tām –

Billiard ball - 8th
© Photographer: Mawerix | Agency: Dreamstime.com

Man paveicās un 2006.gada janvārī to arī vienreiz nopirka – par  50 centiem! Protams, man tas bija liels notikums, jo to negaidīju! Tā nu atkal biju apņēmības pilns papildināt savu portfolio, bet atkal – lielākā daļa fotogrāfiju tika atmestas atpakaļ ar pamatojumu, ka kvalitāte ir pārāk slikta. Te arī sastapos ar savu vislielāko kļūdu (ne tikai fotobankās, bet arī vispār dzīvē un īpaši mēģinot pelnīt inernetā) un kuru iesaku Jums nepieļaut:

“Nepadoties pie pirmajām neveiksmēm!”

Tā bija mana vislielākā kļūda un nožēla tagad. Toreiz viegli padevos un neturpināju darbu. Tai vietā lai koncentrētos uz pozitīvo – “KĀDS IR GATAVS MAKSĀT PAR MANĀM FOTOGRĀFIJĀM!!!”, es pārāk daudz sāku domāt par to, ka manas fotogrāfijas ir nederīgas un ar latviešiem tik ļoti raksturīgo “ko tad, es, es jau neko, nekas jau nesanāks” – atmetu visam ar roku. Tā bija ļoti liela kļūda – “muļķis mācās no savām kļūdām, gudrais no citu kļūdām” – neatkārtojiet manas kļūdas!

Iespējams, domā, ka tas viss jau ir par vēlu un konkurence fotobankās ir pārāk liela?

nteresanti, bet es tā domāju arī 2005.gadā (dreamstime.com tajā brīdi bija tikai 400 000 foto), un tas bija viens no iemesliem kāpēc neturpināju. Atsākot savu darbību 2015.gadā varu teikt – jā, konkurence ir liela, bet arī tirgus ir nesalīdzināmi lielāks.

Tā nu 2014.gada beigās atcerējos par fotobankām. Liels bija mans pārsteigums, kad ieraudzīju, ka šī nozare nav izzudusi, tieši pretēji – fotogrāfu ir kļuvis vairāk, fotogrāfiju ir kļuvis vēl vairāk un viss liecina par to, ka arī klientu ir kļuvis vairāk. Tad nu sāku savu izpēti un iedziļinājos detalizētāk par visu par un ap foto pārdošanu fotobankās – aplūkoju populārākās foto dažādās kategorijās, apguvu Photoshop’a pamatus, kompozīcijas pamatus, apgaismojuma pamatus, iemācījos kā taisīt izolētās foto (fotogrāfijas ar baltu fonu) un pamazām sāku augšupielādēt savas fotogrāfijas bankā.

Šobrīd manā portfolio ir vairāk nekā 1000 fotogrāfiju un mēnesī vidēji tiek lejupielādētas 10 fotogrāfijas. Mērķis uz nākamo gadu – sasniegt 2000 fotogrāfiju slieksni un izdzēst vecās, nevajadzīgās, nepopulārās fotogrāfijas, kuras visticamāk neviens nekad arī nenopirks. Kādā no bloga ierakstiem pastāstīšu detalizētāk par savu portfolio.

Manuprāt, jebkurš var izveidot vismaz tādas pašas foto kā manā portfolio un pat daudz, daudz labākas, un sākt pelnīt internetā pasīvos ienākums!

Tāpēc iesaku arī Jums pamēģināt!

Lai pārietu pie nākamās sadaļas un uzzinātu kur pārdot fotogrāfijas – spied šeit “Kur pārdot fotogrāfijas?”!

Lai pārietu pie pirmā oficiālā bloga ieraksta, un uzzinātu kāpēc es to daru – spied šeit “Pirmais oficiālais bloga ieraksts!”

P.S. Blogā tiks izvietotas pāris reklāmas cerībā atgūt vismaz daļu ieguldīto līdzekļu par bloga uzturēšanu, tāpēc neņem ļaunā ja redzi kādu!