Kur un kā pārdot savas fotogrāfijas?

Kur un kā pārdot savas fotogrāfijas fotobankas

Tātad, lai uzsāktu darbību fotobankās pastāstīšu kur un kā var pārdot savas fotogrāfijas un pastāstīšu nedaudz vairāk par fotobankām.

Es ievietoju fotogrāfijas tikai Dreamstime.com un esmu pieteicies viņu “eksluzivitātes programmā”, tas nozīmē, ka es noslēdzu sava veida norunu, ka es ievietošu fotogrāfijas tikai viņu platformā un neievietošu fotogrāfijas citās fotobankās.

Kāpēc tā? Tam ir savi plusi. Dreamstime.com ekskluzivitātes programma piedāvā Tev 60% no fotogrāfijas cenas, augšupielādes bonusu 0,20 $ apmērā par katru augšupielādēto fotogrāfiju, dod iespēju augšupielādēt vairāk fotogrāfiju un labāku novietojumu meklēšanas rezultātos.

Man personīgi likās ļoti pievilcīgs augšupielādes bonuss. Lai gan tas nav liels, tomēr bija garantija, ka atgūsi vismaz nedaudz (ļoti nedaudz) no iztērētā laika fotogrāfijas izveidē, attiecīgi 0,20$. Tātad – ielādē 100 fotogrāfijas, 100*0,20$ = 20$. Jāatzīst, ka dreamstime.com nedaudz mainījuši savu politiku un ieviesuši nelielus ierobežojumus. Foto bonuss ir pirmajām 100 foto, pēc tam foto skaita un pirkumu skaita attiecībai ir jābūt lielākai par 0,1 , piemēram, ja ir augšupielādētas 500 fotogrāfijas, tad jābūt vismaz 50 pārdotām fotogrāfijām, lai par to saņemtu bonusu.

Lielākā daļa fotogrāfu izvēlās augšupielādēt fotogrāfijas vairākās fotobankās, un, pēc viņu novērojumiem, tādā veidā var nopelnīt vairāk.

Kā rīkoties Jums? Tā ir Jūsu pašu izvēle. Ja es visu sāktu no nulles, tad izvēlētos darboties vairākās fotobankās.

Tātad, kur pārdot? Apskatīšu piecas lielākas fotobankas, kurās esmu arī reģistrēts, bet, kā jau teicu, aktīvi darbojos tikai vienā – dreamstime.com. Ievietošu tikai nelielu informācijas daļu par fotobankām. Plašāku apskatu par katru no tām gaidiet bloga ierakstos!

P.S. Ja pāriesiet uz reģistrācijas lapu izmantojot saites no bloga, tad attiecīgā fotobanka sniegs man bonusus par to, ka es esmu iesaistījis Jūs – tā nav spiesta lieta un katrs var reģistrēties un neizmantot manu reģistrācijas kodu, bet ja Jūs to izdarīsiet, tad būšu ļoti pateicīgs!

 Dreamstime.com

Stock Photos
Reģistrēties te!

Foto skaits: 49 000 000

Fotogrāfu skaits: 19 000

“Manas mājas”, kā jau teicu, darbojos šajā fotobankā, un esmu ļoti apmierināts. Pie plusiem varu minēt šādas lietas:

  • Lieliska mobilo telefonu aplikācija – Dreamstime companion (links). Atvieglo fotogrāfiju aušupielādi no telefona, kā arī ļauj sekot līdzi un saņemt paziņojumus, kad tiek nopirkta kāda fotogrāfija.
  • Sadarbība ar Google. Dreamstime ir izvēlēta kā sadarbības partneris Google, un šis ir pirmais gads, kad tiek veidota šāda sadarbība. Google izmanto Dreamstime bildes savās reklāmās, kas ievērojami palielina iespējas, ka tieši TAVA fotogrāfija tiks izvēlēta kādai no reklāmām. Vairāk par sadarbību te https://www.dreamstime.com/thread_39797
  • Fotogrāfiju pārbaude nav tik strikta kā pārējās fotobankās, tāpēc pastāv iespēja, ka tieši šeit tiks pieņemta Jūsu pirmā fotogrāfija.

Shutterstock.com

Foto skaits: 100 000 000

Fotogrāfu skaits: 350 000

Viena no vecākajām, lielāka un pelnošākā fotobanka  – šīs trīs īpašības pasaka visu par šo fotobanku. Liela daļa fotogrāfu vislielāko peļņu saņem tieši šajā fotobankā.

Canstockphoto.com

Stock Photos

Foto skaits: 30 000 000

Fotogrāfu skaits: 49 000

Tika dibināta 2004. gadā un tā pat kā iepriekšējās – viena no vecākajām fotobankām. Parasti tiek iekļauta visos TOP 5 fotobanku sarakstos.

Istockphoto.com

Foto skaits: 20 000 000

Fotogrāfu skaits: 155 000

Pirmā fotobanka pasaulē, šobrīd daļa no “Getty images”. Ja plānojat darboties vairākās fotobankās – augšuplādējiet savas fotogrāfijas arī šeit.

Fotolia.com

Foto skaits: 65 000 000

Fotogrāfu skaits: 150 000

Kādu laiku atpakaļ Fotolia nopirka Adobe. Salīdzinoši vienkāršs un lietotājam draudzīgs interfeiss. Protams, arī viena no lielākajām fotobankām.