Ko darīt ar nosaukumu, aprakstu un atslēgas vārdiem?

Sākumā, izdomāt nosaukumu, aprakstu un atslēgas vārdu, iespējams, ir visgrūtākais posms fotogrāfiju pārdošanā un augšupielādēšanā fotobankās. Viennozīmīgi, ka atslēgas vārdi ir viens no svarīgākajiem posmiem pārdodot foto fotobankās. Kā ar to tikt galā? Atbilde ir vienkārša un sarežģīta:
Ir jāmeklē zelta vidusceļš!
Kā to saprast?
Fotogrāfiju atlasīšanā atbilstoši pircēja meklēšanas pieprasījumam tiek izmantoti algoritmi un tiek ņemti vērā vairāki raksturlielumi. Katrā fotobankā šie raksturlielumi tiek analizēti savādāk – citās tiek pievērsta lielāka uzmanība apraksta daļai, citās nosaukuma daļai, bet citās atslēgas vārdiem.
Lai gan fotobankas ir dažādas, lielākā daļa fotogrāfu ir nonākuši pie šādiem kopsaucējiem:
- Foto nosaukums. Foto nosaukumam vajadzētu visprecīzāk raksturot bildi. Nevajadzētu pārāk izplūst un pievienot nevajadzīgu informāciju.
- Ir pieņemts, ka aprakstā nevajadzētu izplūst un rakstīt visu vēsturi par fotografējamo objektu, bet iekļaut papildus informāciju, kas varētu būt vieta, kur tika uzņemta bilde, laiks (saulriets, saullēkts, krēsla), iesaistīt abstraktus jēdzienus (cerība, skumjas, vientulība, prieks), kompozīcijas detaļas (portrets, ainava, “fish-eye”).
- Atslēgas vārdi. Atslēgas vārdos tiek skatīta atslēgas vārdu atbilstība meklētajiem vārdiem. Aplūkosim piemēru. Pircējs vēlas atrast dzeltenu puķi zaļā zālē. Pircēja meklējamie vārdi: puķe, dzeltena, zāle, zaļš
- Puķe, dzeltena, zāle, zeme, augi, lauks
- Puķe, dzeltena, zāle, zaļš, zeme, augi, lauks, skaista, saulaina, diena, bites, cilvēks
Pirmajā variantā 3 vārdi no 6 atbilst, kas veido atbilstību 3/6=50%.
Otrajā variantā, lai gan ir visi četri vārdi, tā kā ir pievienoti citi, salīdzinoši lieki vārdi, atbilstība sanāk: 4/12=33%.
Tādejādi, pirmais variants ir vairāk atbilstošs un meklēšanā tiks parādīts augstāk nekā otrais variants.
Tas būtu īsumā par to ko darīt ar atslēgas vārdiem, nosaukumu un aprakstu – ceru, ka šī informācija noderēs!
Ja uzskati, ka šī ziņa kādam varētu interesēt – neturi sveci zem pūra – dalies!
Ja vēlies regulāri saņemt jaunākos rakstus un padomos spied like Facebook lapā, vai pieraksties jaunumiem e-pastā!
1 Response
[…] 4. Pēc šī soļa jāgaida kāmēr fotogrāfija tiks apstrādāta. Atkarībā no servera noslogojuma, fotogrāfijas lieluma un ielādēto fotogrāfiju daudzuma tas var aizņemt no 10 sekundēm līdz pat vairākām stundām. Parasti pēc tam, kad esmu iemetis fotogrāfijas, datoru aizveru ciet un daru citas lietas. Pēc atgriešanās ir jāiet uz unfinished files un jāizvēlās licences veids – parasti tā būs commercial, bet ja fotogrāfija ir domāta ziņu dienestiem, tad var izvēlēties editorial (par to kādos gadījumos jālieto kāda licence pastāstīšu citreiz). Pēc tam var ķerties klāt nosaukumam, aprakstam un atslēgas vārdiem. […]